Általános szerződési feltételek (ÁSZF)
I. Általános rendelkezések
Ezek az Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: „ÁSZF”) a cseh Polgári Törvénykönyvről szóló 89/2012. sz. törvény (a továbbiakban: „Ptk.”) 1751. és azt követő szakaszai alapján kerültek kiadásra.
- New Travel s.r.o.
- ID: 27773809
- bejegyzett székhellyel: Bankovní 1826/6, Moravská Ostrava, 702 00, Csehország
- e-mail: info@enportrem.hu
- www: www.enportrem.hu
(a továbbiakban: „Eladó”)
- A jelen ÁSZF szabályozzák az eladó és azon természetes személy kölcsönös jogait és kötelezettségeit, aki a www.enportrem.hu című weboldalon elérhető webes felület segítségével található webes interfészen (a továbbiakban: „Webáruház”) keresztül fogyasztói vagy vállalkozási tevékenységén kívül, illetve vállalkozási tevékenységén belül adásvételi szerződést köt (a továbbiakban: „Vásárló”).
- A szerződési feltételek rendelkezései az adásvételi szerződés szerves részét képezik. Az adásvételi szerződésben foglalt bármely eltérő rendelkezés elsőbbséget élvez a jelen ÁSZF rendelkezéseivel szemben.
- A jelen ÁSZF és az adásvételi szerződés cseh nyelven kerül megkötésre.
II.
Tájékoztatás az árukról és az árakról
- Az árucikkekre vonatkozó információk, beleértve az egyes árucikkek árait és főbb jellemzőit, az online webáruház katalógusában találhatók. Az áruk árai tartalmazzák az áfát, beleértve a törvényes díjakat is, és az áruk visszaküldésének költségeit, ha azok jellegüknél fogva nem küldhetők vissza normál postai úton. Az áruk árai az online webáruházban való megjelenésük idejére érvényesek. Ez a rendelkezés nem zárja ki az egyedileg megállapított feltételek szerinti adásvételi szerződés megkötését.
- A webáruház katalógusában elhelyezett áruk minden bemutatása és az eladó nem köteles adásvételi szerződést kötni ezen áruk tekintetében.
- Az áruk csomagolásával és szállításával kapcsolatos költségekről szóló információk a webáruházban vannak feltüntetve.
- Az áru vételárára vonatkozó esetleges kedvezmények nem kombinálhatók egymással, kivéve, ha az eladó és a vevő között más megállapodás született.
III.
Megrendelés és az adásvételi szerződés megkötése
- Az adásvételi szerződés megkötésével kapcsolatban a vásárlónál a távoli kommunikációs eszközök használata során felmerülő költségek (internetkapcsolat költségei, telefonhívások költségei) a vásárlót terhelik. Ezek a költségek nem térnek el az alapdíjtól.
- A vásárló az árut a következő módon rendeli meg:
- a felhasználói fiókján keresztül, ha az online webáruházban adott le rendelést,
- a megrendelőlap regisztráció nélküli kitöltésével.
3. A megrendelés leadásakor a vásárló választja ki az árut, a tételek számát, a fizetési módot és a szállítási módot.
- A megrendelés elküldése előtt a vásárlónak lehetősége van ellenőrizni és módosítani a megrendelésben megadott adatokat. A vásárló a megrendelést az eladónak az A megrendelésben megadott adatokat az eladó helyesnek tekinti részre kattintva küldi el. A megrendelés érvényességének feltétele, hogy a megrendelőlapon minden kötelező adatot kitöltött, és hogy elolvasta a jelen általános szerződési feltételeket.
- Az eladó a megrendelés beérkezését követően haladéktalanul visszaigazolást küld a vásárlónak a megrendelés beérkezéséről a vásárló által a megrendeléskor megadott e-mail címre. Ez a visszaigazolás automatikus, és nem minősül szerződéskötésnek. A visszaigazoláshoz csatolni kell az eladó aktuális általános szerződési feltételeit. A megrendelés beérkezéséről szóló értesítés a vásárló e-mail címére érkezik. A megrendelés beérkezését követően az eladó visszaigazolást küld a vásárlónak a megrendelés elfogadásáról a vásárló által a megrendelés leadásakor megadott e-mail címre. Ez a visszaigazolás a szerződés megkötésének minősül. A visszaigazoláshoz csatoljuk az eladó aktuális általános szerződési feltételeit. Az adásvételi szerződés az eladó által a vásárló e-mail címére küldött megrendelés visszaigazolásával jön létre.
- Abban az esetben, ha a megrendelésben meghatározott bármelyik követelmény nem teljesíthető, az eladó a vásárló e-mail címére módosított ajánlatot küld. A módosított ajánlatot az adásvételi szerződés új ajánlatának kell tekinteni, és az adásvételi szerződés ebben az esetben azzal jön létre, hogy a vásárló megerősíti az ajánlat elfogadását az eladó jelen ÁSZF-ben megadott e-mail címére.
- Az eladó által elfogadott összes megrendelés. A vásárló a megrendelést a szállítás időpontjáig lemondhatja. Ebben az esetben a vásárlónak az eladónál a megrendelés eddigi feldolgozásával kapcsolatban felmerült költségek arányos része kerül felszámításra. A vásárló a megrendelést a jelen ÁSZF-ben meghatározott telefonszámon vagy az eladó e-mail címén lemondhatja.
- Abban az esetben, ha az eladó részéről nyilvánvaló technikai hiba történik az áruk árának az online webáruházban vagy a rendelési folyamat során történő feltüntetésében, az eladó nem köteles az árut ezen a nyilvánvalóan hibás áron szállítani a vásárlónak. A módosított ajánlatot az adásvételi szerződés új ajánlatának kell tekinteni, és az adásvételi szerződés ilyen esetben a vásárló által az eladó e-mail címére küldött átvételi visszaigazolással jön létre.
IV.
Felhasználói fiók
- A vásárlónak a webáruházban történt regisztrációja alapján a vásárló hozzáférhet a felhasználói fiókjához. A vásárló a felhasználói fiókjából rendelhet árut. A vásárló regisztráció nélkül is rendelhet árut.
- A felhasználói fiókban történő regisztráció és az árubeszerzés során a vásárló köteles minden adatot helyesen és a valóságnak megfelelően megadni. A vásárló köteles a felhasználói fiókban megadott adatokat frissíteni, ha azok megváltoznak. A vásárló által a felhasználói fiókban és az árubeszerzéskor megadott adatokat az eladó helyesnek tekinti.
- A vásárlói fiókhoz való hozzáférés felhasználónévvel és jelszóval biztosított. A vásárló köteles az felhasználói fiókjához való hozzáféréshez szükséges adatok titkosságát megőrizni. Az eladó nem vállal felelősséget az felhasználói fiókkal való visszaélésért harmadik személyek által.
- A vásárló nem jogosult arra, hogy harmadik személyeknek engedélyezze a felhasználói fiók használatát.
- Az eladó jogosult a felhasználói fiókot törölni, különösen, ha a vásárló már nem használja a felhasználói fiókját, vagy ha a vásárló megszegi az adásvételi szerződésből vagy a jelen ÁSZF-ben foglalt kötelezettségeit.
- A vásárló tudomásul veszi, hogy a felhasználói fiók nem feltétlenül áll folyamatosan rendelkezésre, különösen az eladó hardver- és szoftverberendezéseinek szükséges karbantartása vagy harmadik felek hardver- és szoftverberendezéseinek szükséges karbantartása miatt.
V.
Fizetési feltételek és áruszállítás
- A vásárló az áru árát és az áru szállításával kapcsolatos költségeket az adásvételi szerződés szerint a következő módokon fizetheti ki: online fizetés, online banki átutalás, klasszikus banki átutalás.
- Amennyiben a vásárló az eladótól egyedi árut rendel, az eladó az áru teljes vételárának megfelelő összegben történő előre történő kifizetését kéri. Ha ezt az árat a vásárló a megrendelés létrehozásától számított 14 napon belül nem fizeti ki, a megrendelést az eladó automatikusan törli.
- A vásárló a vételárral együtt köteles az áru csomagolásával és szállításával kapcsolatos költségeket is megfizetni az eladónak a megállapodás szerinti összegben. Hacsak az alábbiakban kifejezetten másként nem szerepel, a vételár tartalmazza az áru kiszállításával kapcsolatos költségeket is.
- Nem készpénzes fizetés esetén a vásárló vételár fizetési kötelezettsége akkor teljesül, amikor a vonatkozó összeg az eladó bankszámláján jóváírásra kerül.
- Az eladó nem követel a vásárlótól előleget vagy más hasonló jellegű előlegfizetést. A vételárnak az áru szállítása előtti megfizetése nem minősül előlegnek.
- Az adásvételi nyilvántartásról szóló törvény szerint az eladó köteles nyugtát kiállítani a vásárlónak. Ezzel egyidejűleg köteles a beérkezett értékesítést az adóhatóságnál online, technikai hiba esetén legkésőbb 48 órán belül regisztrálni.
- Az árut a vásárlónak kézbesítik:
- a vásárló által a megrendelésben megadott címre.
8. A szállítási mód kiválasztása a rendelési folyamat során történik.
9. Az áru szállítási módtól és az áru átvételétől függő szállítási költséget a vásárló megrendelésében és a megrendelésnek az eladó általi visszaigazolásában található. Abban az esetben, ha a szállítási mód a vásárló külön kérésére van megbeszélve, a vásárló viseli a kockázatot és az ezzel a szállítási móddal kapcsolatos esetleges többletköltségeket.
10. Ha az eladó az adásvételi szerződés alapján köteles az árut a vásárló által a megrendelésben megadott helyre szállítani, a vásárló köteles az árut a szállításkor átvenni. Abban az esetben, ha a vásárló részéről felmerülő okok miatt az árut ismételten el kell szállítani, a vásárló köteles megfizetni az áru ismételt szállításával kapcsolatos költségeket.
11. Az áru fuvarozótól történő átvételekor a vásárló köteles ellenőrizni az áru csomagolásának sértetlenségét, és esetleges hiba esetén haladéktalanul értesíteni a fuvarozót. A csomagolás sérülése esetén, amely a szállítmányba való illetéktelen behatolásra utal, a vásárló nem veheti át a szállítmányt a fuvarozótól.
12. Az eladó köteles a vásárló részére adóigazolást - számlát kiállítani. Az adóigazolást a vásárló e-mail címére van elküldve.
13. A vásárló az áru tulajdonjogát az áru teljes vételárának a szállítási költségekkel együtt történő kifizetésével, de nem az áru átvételét megelőzően szerzi meg.
14. A felelősség az áru véletlen megsemmisüléséért, sérüléséért vagy elvesztéséért az áru átvételének pillanatában, vagy abban a pillanatban száll át a vásárlóra, amikor a vásárló köteles lett volna az árut átvenni, de ezt az adásvételi szerződés megszegésével elmulasztotta.
VI.
- Az a vásárló, aki az üzleti tevékenységén kívül, fogyasztóként kötött adásvételi szerződést, jogosult elállni az adásvételi szerződéstől.
- Az elállási határidő 14 nap
- az áru átvételének időpontjától számítva,
- az utolsó áruszállítás átvételének napjától, ha a szerződés tárgya többféle áru vagy több részből álló áru szállítása,
- az első áruszállítás átvételének időpontjától, ha a szerződés tárgya rendszeresen ismétlődő áruszállítás.
3.1 Az eladó tájékoztatja és a vásárló tudomásul veszi, hogy a cseh Ptk. 1837. szakasza alapján nem lehet elállni a szerződéstől, különösen, hogy a vásárló nem állhat el olyan szerződéstől, amelynek tárgya a vásárló kívánságának megfelelően módosított áru vásárlása (ez nem érinti a vásárlónak az eladónak a módosított áru hibájáért való felelőssége alapján fennálló jogait).
3.2 A vásárló többek között nem állhat el az adásvételi szerződéstől
- a szolgáltatásnyújtástól, ha azt az elállási határidő lejárta előtt az eladó előzetes kifejezett hozzájárulásával végezték el, és az eladó a szerződés megkötése előtt tájékoztatta a vásárlót arról, hogy ilyen esetben nincs joga elállni a szerződéstől,
- olyan áruk szállítása vagy szolgáltatások nyújtása esetében, amelyek ára az eladó akaratától független pénzügyi piaci ingadozásoktól függ, és amelyek az elállási határidő alatt következhetnek be,
- olyan áruk szállítása esetében, amelyeket a vásárló kívánságaihoz igazítottak vagy a vásárló számára alakítottak át,
- romlandó áruk és olyan áruk szállításától, amelyeket a szállítást követően visszafordíthatatlanul összekevertek más árukkal,
- olyan lezárt csomagolású áruk szállításától, amelyeket a vásárló kivett a csomagolásból, és higiéniai okokból nem lehet visszaküldeni,
- hang- vagy képfelvétel vagy számítógépes program szállításától, ha az eredeti csomagolás megsérült,
- újságok, folyóiratok vagy magazinok szállításától,
- digitális tartalom szállításától, kivéve, ha azt kézzelfogható adathordozón szállították, és a vásárló előzetes kifejezett beleegyezésével az elállási határidő lejárta előtt szállították, és az eladó a szerződés megkötése előtt tájékoztatta a vásárlót arról, hogy ilyen esetben nincs elállási joga,
- a cseh Ptk. 1837. cikkében említett egyéb esetekben.
4. Az elállási határidő betartása érdekében a vásárlónak az elállási határidőn belül elállási nyilatkozatot kell küldenie.
5. Az adásvételi szerződéstől való elálláshoz a vásárló az eladó által rendelkezésre bocsátott elállási nyilatkozatmintát használhatja. A vásárlónak az elállási nyilatkozatot az eladó jelen ÁSZF-ben megadott e-mail címére vagy kézbesítési címére kell elküldenie. Az eladó haladéktalanul visszaigazolja a nyomtatvány kézhezvételét a vásárlónak.
6. A szerződéstől elállt vásárló köteles az elállástól számított 14 napon belül az árut az eladónak visszaküldeni. A vásárló viseli az áru eladónak történő visszaküldésével kapcsolatos költségeket, még akkor is, ha az áru jellegéből adódóan nem küldhető vissza normál postai úton.
7. Ha a vásárló eláll a szerződéstől, az eladó köteles haladéktalanul, de legkésőbb a szerződéstől való elállástól számított 14 napon belül megtéríteni a vásárlónak az eladó által a vásárlótól kapott pénzösszeg (beleértve a szállítási költséget is) és az eladónak a terméknek a vásárló kívánságai szerinti elkészítésével kapcsolatban felmerült költségei közötti különbözetet. Az eladó a vásárlónak a kapott pénzösszeget ugyanilyen módon téríti vissza. Egyéb módon csak akkor, ha a vásárló beleegyezik, és nem merülnek fel többletköltségek.
8. Ha a vásárló az eladó által felajánlott legolcsóbb szállítási módtól eltérő szállítási módot választott, az eladó köteles a vásárlónak az áru szállítási költségét a felajánlott legolcsóbb szállítási módnak megfelelő összegben visszatéríteni.
9. Ha a vásárló eláll az adásvételi szerződéstől, az eladó nem köteles a kapott pénzösszeget a vásárlónak visszafizetni, mielőtt a vásárló átadja neki az árut, vagy bizonyítja, hogy az árut elküldte az eladónak.
VII.
Hibás teljesítésből eredő jogok
- Az eladó felelős a vásárlóval szemben azért, hogy az áru az átvételkor hibátlan legyen. Az eladó különösen felel a vásárlóval szemben azért, hogy az áru átvételének időpontjában a vásárló átvette az árut:
- az áru rendelkezik a felek között megállapodott tulajdonságokkal, megállapodás hiányában pedig az eladó vagy a gyártó által leírt, illetve a vásárló által az áru jellegére tekintettel és az általuk végzett reklám alapján elvárt tulajdonságokkal,
- az áru alkalmas arra a célra, amelyre az eladó állítása szerint használni kívánják, vagy amelyre az ilyen jellegű árukat általában használják,
- az áru minőségében vagy kivitelezésében megfelel az elfogadott mintának vagy mintadarabnak, ha a minőséget vagy kivitelezést az elfogadott minta vagy mintadarab alapján határozták meg,
- az áru megfelelő mennyiségben és méretben van, és az áru megfelel a jogszabályi követelményeknek.
2. Az eladót a hibás teljesítésből eredő kötelezettségek legalább olyan mértékben terhelik, amilyen mértékben a hibás teljesítésből eredő kötelezettségek fennállnak. A vásárló egyébként jogosult a fogyasztási cikkekben előforduló hiba esetén az átvételtől számított huszonnégy hónapon belül élni a hiba jogával.
3. Ha az eladott árun, annak csomagolásán, az árut kísérő használati utasításban vagy a reklámban más jogszabályi rendelkezéseknek megfelelően feltüntetik azt az időtartamot, amely alatt az áru használható, a minőségi garanciára vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni. A minőségi garanciával az eladó vállalja, hogy az áru egy bizonyos ideig megfelel a szokásos rendeltetésének, illetve megőrzi szokásos tulajdonságait. Ha a vásárló jogosan vádolja az eladót az áru hibájával, a hibás teljesítésből eredő jogok gyakorlására nyitva álló határidő és a jótállási idő nem jár le arra az időszakra, amely alatt a vásárló a hibás árut nem használhatja.
4.A feltételek előző bekezdésében említett rendelkezések nem vonatkoznak az alacsonyabb áron értékesített áruk esetében arra a hibára, amelyért az alacsonyabb árat kikötötték, az áru szokásos használatból eredő elhasználódására, használt áruk esetében arra a hibára, amely megfelel annak a használati vagy elhasználódási szintnek, amellyel az áru a vásárló általi átvételkor rendelkezett, vagy ha ez az áru jellegéből következik. A vásárlót nem illeti meg a hibás teljesítés joga, ha az áru átvétele előtt tudta, hogy az áru hibás, vagy ha a vásárló maga okozta a hibát.
5. Hiba esetén a vásárló reklamációt nyújthat be az eladóhoz, és követelheti a következőket
- új árura való cserét,
- az áru kijavítását,
- ésszerű árengedményt a vételárból,
6. A vásárlónak joga van elállni a szerződéstől,
- ha az áru lényeges hibával rendelkezik,
- ha a javítást követően a hiba vagy hibák megismétlődése miatt az árut nem tudja megfelelően használni,
- az áru többszörös hibája esetén.
7. A jelentős szerződésszegés olyan szerződésszegés, amelyről a szerződést megszegő fél már a szerződéskötéskor tudott vagy tudnia kellett, hogy a másik fél nem kötötte volna meg a szerződést, ha előre látta volna a szerződésszegést.
8. A nem jelentős szerződésszegést jelentő hiba esetén (függetlenül attól, hogy a hiba orvosolható vagy nem orvosolható) a vásárló jogosult a hiba kijavítására vagy a vételárból ésszerű árengedményre.
9. Ha a kijavítható hiba a javítást követően ismételten jelentkezik (általában a harmadik reklamáció ugyanarra a hibára vonatkozóan, vagy a negyedik különböző hibákra vonatkozóan), vagy az árun nagyobb számú hiba van (általában legalább három hiba egyszerre), a vásárlónak joga van a vételárból árengedményt követelni, az árut kicserélni vagy a szerződéstől elállni.
10. A vásárló az igényérvényesítés során köteles közölni az eladóval, hogy milyen jogot választott. A választás megváltoztatása az eladó hozzájárulása nélkül csak akkor lehetséges, ha a vásárló olyan hiba kijavítását kérte, amely javíthatatlannak bizonyul. Ha a vásárló nem választja ki időben a lényeges szerződésszegésből eredő jogát, ugyanazok a jogok illetik meg, mint a nem lényeges szerződésszegés esetén.
11. Ha az áru kijavítása vagy kicserélése nem lehetséges, a vásárló a szerződéstől való elálláskor a vételár teljes visszatérítését követelheti.
12. Ha az eladó bizonyítja, hogy a vásárló az áru hibájáról az átvétel előtt tudott, vagy azt maga okozta, az eladó nem köteles a vásárló követelését kielégíteni.
13. A vásárló nem tarthat igényt az árengedményes árura azon okból, amiért az árut árengedményt kapott.
14. Az eladó köteles a reklamációt bármely olyan telephelyen elfogadni, ahol a reklamáció elfogadható, vagy akár a székhelyen vagy a telephelyen is. Az eladó köteles a vásárlónak írásbeli igazolást adni arról, hogy a vásárló mikor élt a jogával, mi a reklamáció tartalma és a reklamáció rendezésének milyen módját kéri a vásárló, valamint igazolást a reklamáció rendezésének időpontjáról és módjáról, beleértve a javítás és annak időtartamának igazolását, vagy a reklamáció elutasításának írásbeli indoklását.
15. Az eladó vagy az eladó által megbízott alkalmazott 5 munkanapon belül, összetett esetekben 10 munkanapon belül dönt a panaszról. Ez a határidő nem tartalmazza a termék vagy szolgáltatás típusának megfelelő időt, amely a hiba szakszerű értékeléséhez szükséges. A reklamációt, beleértve a hiba elhárítását is, haladéktalanul, a reklamáció benyújtásától számított 30 napon belül kell rendezni, kivéve, ha az eladó és a vásárló hosszabb határidőben állapodik meg. Ezen határidő hiábavaló eltelte lényeges szerződésszegésnek minősül, és a vásárlónak joga van elállni az adásvételi szerződéstől. A reklamáció időpontjának az a pillanat tekintendő, amikor a vásárló akaratnyilvánítása (a hibás teljesítésből eredő jog gyakorlása) az eladóhoz eljut.
16. Az eladó írásban tájékoztatja a vásárlót az igényérvényesítés eredményéről.
17. A hibás teljesítés joga nem illeti meg a vásárlót, ha a vásárló a dolog átvétele előtt tudta, hogy a dolog hibás, vagy ha a vásárló maga okozta a hibát.
18. Jogos követelés esetén a vásárló jogosult a követeléssel kapcsolatban felmerült ésszerű költségek megtérítésére. A vásárló ezt a jogot a jótállási idő lejártát követő egy hónapon belül követelheti az eladótól, ellenkező esetben a bíróság nem adhat helyt neki.
19. A vásárló maga dönti el, hogy milyen módon nyújtja be a reklamációt.
20. A szerződő felek jogaira és kötelezettségeire a hibás teljesítésből eredő jogok tekintetében a cseh Ptk. 1914-1925., 2099-2117. és 2161-2174. szakaszai, valamint a fogyasztóvédelemről szóló 634/1992. sz. törvény (Coll.) az irányadó.
VIII.
Szállítás
- A felek minden írásbeli levelezést elektronikus levélben is eljuttathatnak egymáshoz.
- A vásárló a levelezést az eladónak a jelen ÁSZF-ben megadott e-mail címre kézbesíti. Az eladó a levelezést a vásárlónak a vásárló felhasználói fiókjában vagy megrendelésében megadott e-mail címre kézbesíti.
IX.
Személyes adatok
- A vásárló által az eladóval való együttműködés során megadott minden információ bizalmas, és azt bizalmasan kell kezelni. Amennyiben a vásárló nem ad írásos engedélyt az eladónak, az eladó a vásárló adatait a szerződés szerinti teljesítésen kívül semmilyen más módon nem használja fel, kivéve az e-mail címet, amelyre kereskedelmi közleményeket küldhet, mivel ezt a gyakorlatot a törvény lehetővé teszi, kivéve, ha ezt kifejezetten megtagadja. Ezek a közlemények csak hasonló vagy kapcsolódó árukra vonatkozhatnak, és bármikor lemondhatóak egyszerű eszközökkel (levél, e-mail küldésével vagy a kereskedelmi közleményekben található linkre kattintva). Az e-mail címet e célból a felek közötti utolsó szerződés megkötését követő 3 évig megőrzik.
- Az adatvédelemmel kapcsolatos részletesebb információkért kérjük, olvassa el az Adatvédelmi szabályzatot.
IX.
Peren kívüli vitarendezés
- Az adásvételi szerződésből eredő fogyasztói jogviták bíróságon kívüli rendezésére a Cseh Kereskedelmi Felügyelet (Česká obchodní inspekce) illetékes, amelynek székhelye: Štěpánská 567/15, 120 00 Prague 2, azonosító száma: 000 20 869, internetes címe: https://adr.coi.cz/cs . Az eladó és a vásárló közötti, az adásvételi szerződésből eredő viták rendezésére a http://ec.europa.eu/consumers/odr címen található online vitarendezési platform használható.
- A fogyasztói jogviták online rendezéséről, valamint a 2006/2004/EK rendelet és a 2009/22/EK irányelv módosításáról szóló, 2013. május 21-i 524/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet (a fogyasztói jogviták online rendezéséről szóló rendelet) szerinti kapcsolattartó a Cseh Köztársaság Európai Fogyasztói Központja, székhelye: Štěpánská 567/15, 120 00 Prague 2, internetes címe: http://www.evropskyspotrebitel.cz.
- Az eladó kereskedelmi engedély alapján jogosult árukat értékesíteni. A kereskedelmi ellenőrzést saját hatáskörében az illetékes kereskedelmi engedélyező hatóság végzi. A cseh Kereskedelmi Ellenőrzési Hatóság többek között a fogyasztóvédelemről szóló 634/1992. sz. törvénynek való megfelelést felügyeli meghatározott keretek között.
X.
Záró rendelkezések
- Az eladó és a vásárló közötti minden szerződésre a Cseh Köztársaság joga az irányadó. Amennyiben az adásvételi szerződés által létrehozott kapcsolat nemzetközi elemet tartalmaz, a felek megállapodnak abban, hogy a kapcsolatra a Cseh Köztársaság joga az irányadó. Ez nem érinti a fogyasztó általánosan kötelező jogszabályok szerinti jogait.
- Az eladót a vásárlóval szemben nem kötik a cseh Ptk. 1826. § (1) bekezdésének e) pontja szerinti magatartási kódexek.
- Az eladó weboldalának minden joga, különösen a tartalom szerzői jogai, beleértve az oldal elrendezését, a fényképeket, filmeket, grafikákat, védjegyeket, logókat és egyéb tartalmakat és elemeket, az eladót illetik. Tilos a honlapot vagy annak bármely részét az eladó hozzájárulása nélkül másolni, módosítani vagy más módon felhasználni.
- Az eladó nem vállal felelősséget az online webáruházban harmadik fél által történő beavatkozásból vagy annak rendeltetésellenes használatából eredő hibákért. A vásárló nem alkalmazhat olyan eljárásokat, amelyek negatív hatással lehetnek a webáruház működésére, és nem végezhet olyan tevékenységet, amely lehetővé teszi számára vagy harmadik személyeknek, hogy beavatkozzanak a webáruházat alkotó szoftverekbe vagy egyéb összetevőkbe, vagy azokat jogosulatlanul használják, illetve a webáruházat vagy annak részeit vagy szoftverét a céljával vagy szándékával ellentétes módon használják.
- A vásárló ezúton vállalja a körülmények megváltozásának kockázatát a cseh Ptk. 1765. § (2) bekezdése értelmében.
- Az adásvételi szerződést, beleértve az ÁSZF-et is, az eladó elektronikus formában archiválja, és nem hozzáférhető.
- Az eladó jogosult az ÁSZF szövegét megváltoztatni vagy kiegészíteni. Ez a rendelkezés nem érinti a feltételek korábbi változatának érvényessége alatt keletkezett jogokat és kötelezettségeket.
Ezek az Általános Szerződési Feltételek 2024.1.1-én lépnek hatályba.